1918-1920 yılları arasında “İspanyol Gribi” adıyla tüm dünyaya yayılan bir bulaşıcı hastalık dünya nüfusunun yarısına bulaştığı ve 50 milyon kişinin bu hastalık sebebiyle öldüğü tahmin edilmektedir. Üstelik bu hastalık da ilk değildi. Tarihe bakıldığında her yüz yılda bir bu ve buna benzer salgın hastalık belirtileri görülmektedir. 2020 yılına gelindiğinde ise üzerinden neredeyse 100 yıl geçmiş ve unutulmuş olan bu felaketi tekrar yaşamaktayız. Önceki emsallerine göre çok daha bulaşıcı ve doğal olarak öldürücü olan ve 2019-n-Cov ya da Sars-cov-2 olarak isimlendirilen bir virüs şuan tüm dünya ülkelerini etkisi altına almış olup her gün binlerce can kaybına yol açmaktadır. Bu pandemi sebebiyle tüm ülkelerde ekonomik daralmalar, işsizlik gibi bir çok problem ortaya çıkmıştır.

koronavirüs önlemleri

2020 itibariyle hayatımıza giren koronavirüs, uzman tahminlerine göre bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek. Aşının test süreçlerinin tamamlanması, yaygınlaşması ve mali olarak temin edilebilir hale gelmesi en erken 2021 sonu olarak öngörülmektedir. Hatta pandeminin tüm etkilerinin kontrol altına alınması 2022 sonuna kadar süreceği düşünülmektedir. Sonuç olarak zor günler yaşadığımız bu zamanda “koronavirüs tehdidini nasıl en aza indirgeriz” in planını yapmamız gerekmektedir.

Koronavirüs tehdidini en aza indirgeyecek ve yayılımın önüne tamamen geçecek formülleri uygulamaya ihtiyacımız var. Yemek Şirketi olarak, catering sektöründe uyguladığımız bir takım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler neticesinde halihazırda yemek hizmetiyle alakalı bulaş bulunmamaktadır. Olabilecek tüm olası senaryoları göz önünde bulundurarak, tüm personele verilen eğitimler neticesinde koronavirüs ile savaşta üzerimize düşen tüm yükümlülükleri yerine getirmekteyiz. Siz de yemek hizmetiyle alakalı kafanızda soru işareti kalsın istemiyorsanız Yemek Şirketi markasını tercih edebilirsiniz.