yemek hizmeti

Günümüzde yemek şirketleri standart menüler ve standart bir konsept ile hizmet vermektedir. Yemek Şirketi olarak, bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da Türkiye’nin öncü firma olmayı hedefleyerek yemek hizmeti konseptinin müşterinin seçeceği yeni bir sistem geliştirdik. Bu sisteme göre müşterilerimiz hizmet başlangıcında nasıl bir yemek hizmeti konseptini istediklerini kendileri belirleyebilecekler. Elimizde olan hazır yemek menü konseptlerini de sunduğumuz müşterilerimiz bu konuda göstermiş olduğumuz esneklik ile kendilerini özel hissetmektedir. Örnek vermek gerekirse 4 çeşit standart yemek hizmetinin yanı sıra salata büfesinin kaç çeşitten oluşacağı, büfedeki salataların içeriklerinin nasıl olacağı, tatlı, meyve gibi 4. çeşidin olup olmayacağı, olacaksa hangisinin olacağı, çorba ekleme ve çıkarma gibi, klasik tabldot yemek menülerinin dışına çıkmaktayız.

Esnek Yemek Menüleri

Konsept Catering olarak müşterilerimizin istemediği yemekleri menülerine eklememeye özen göstermekteyiz. Bu sebeple her ayın başında hazırlanan menüler müşterilerimize gönderilerek eklenmek ya da çıkarılmak istenen yemekler var ise karşılıklı olarak görüşme sağlanmaktadır. Menü planlaması profesyonel olarak hazırlandığından dolayı çıkarılmak istenen yemeklerin yerine eklenecek alternatif yemekler de müşterilerimize belirtilmektedir. Bu hizmet anlayışı bize geniş bir alanda hareket kabiliyeti kazandırmıştır. Yani menü olarak farklı tercihleri bulunan ayrı firmalar ile çalışma imkanımız doğmuştur. Siz de Konsept Catering ile çalışmayı düşünürseniz yemek menülerinin size uygun olup olmadığı konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü her firmaya uygun, her sektöre uygun yemeklerimiz üretilmektedir.

Doğru Miktarda Porsiyonlama

Yemeklerin lezzeti kadar miktarı da önemlidir. Hatta yemekler daha lezzetli oldukça miktar olarak da daha fazla bir beklenti içerisinde olunabilmektedir. Bizim de yemeklerimiz lezzetli olduğundan yemeklerimizin çok tercih edilmesi ve çok yenmesi sık yaşadığımız bir durumdur. Bizler yemek hizmetiyle alakalı fiyat teklifi verirken belirli bir porsiyon miktarından yanı sıra firma felsefesi olarak bir insanın doyabileceği kadar porsiyonlama ilkesini benimsemekteyiz. Yani herhangi bir kısıtlama olmaksızın karşıdaki kişi ne kadar yemek talep ederse o kadar yemek verilecektir. Hatta talep etmesine gerek kalmaksızın, yemekler rahatlıkla yetecek kadar olana kadar yemekleri fazla göndermekteyiz. %20 lere varana kadar talep edilen yemeğin fazlasını göndermekteyiz.

Doğru Şekilde Taşınma

Toplu yemek hizmetinde yemeklerde kullanılan malzeme, yemek kalitesi, yemek lezzeti gibi konulara tamamlayıcı olarak yemeğin özelliğini kaybetmeden korunması ve taşınması da çok ama çok önemlidir. Mesela yemekler thermobox denilen ısıtma kaplarında taşınarak sıcaklığı korunur ve bu şekilde yapısı bozulmamış olur. Ayrıca yemeklerin taşınma mesafesi de kısa tutularak yolda yemek aracının manevralarından dolayı çalkalanmasının önüne geçilmektedir. Taşıma yemek doğru şekilde yapıldığında oldukça kaliteli bir hizmet olduğu gibi, bu tür konulara dikkat edilmezse hiç tercih edilmemesi gereken bir yemek hizmeti şekline dönüşebilmektedir. Konsept Yemek firması olarak taşıma yemek hizmeti konusunda uzman ekibimiz sayesinde kusursuz bir hizmet sağlamaktayız.