kurumsal catering firmaları

Profesyonel bir catering firmasından hizmet almak, küçük ve büyük ölçekli tüm şirketler için zaman ve para tasarrufu sağlar. Gerekli tüm servis öğelerini sağlama, ayarlama ve sorunsuzca teslim etme gibi kapsamlı bir hizmetin sunuluyor olması, kurumsal firmalara, bir catering şirketi ile ilerlemenin avantajlarını yaşatır. Bu, her zaman personelinize ve ziyaretçilerinize lezzetli, iyi hazırlanmış yiyecekler sunmaya önem veren, son derece profesyonel bir kuruluş olduğunuz gerçeğini destekler.

Kurumsal Catering Nedir?

Kurumsal catering, genel anlamıyla, bir şirketin çalışanları için yiyecek sağlaması amacıyla profesyonellerden hizmet almasıdır. Bu hizmet, günlük olarak alınabileceği gibi, uzun bir toplantı veya eğitim gibi tek seferlik etkinlikler için de alınabilir. Kurumsal catering konusunda uzmanlaşmış firmalar, küçük veya büyük ölçekli şirketlerin ihtiyaçlarını anlayarak, bu ihtiyaçlara yönelik yeme-içme çözümleri sunar.

Süreç kavram olarak basittir: Bir yemek şirketi seçersiniz, onlara ne istediğinizi ve ne zaman istediğinizi söylersiniz ve onlar da teslim ederler.

Kurumsal Catering Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal bir catering şirketi, firmaların, daha önce hiç çalışmadıkları organizatörlerle çalışmak için çok fazla para ve zaman harcamak zorunda kalmadan, bir toplantı veya etkinlik düzenlemesine yardımcı olur. Profesyonel ve büyük catering firmaları, konferans salonunda veya yemek alanında kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği veya atıştırmalık molalarının herhangi bir kombinasyonunu sağlayabilir.

Kurumsal yemek hizmeti almanın en önemli avantajı, insanları üretken kalabilecekleri yerde tutmaktır. Firma çalışanlarının çalışma alanından uzaklaşarak yeme-içme ihtiyaçlarını gidermek durumunda kaldıkları, kısıtlı bir süreye sığdırılması gereken, hızlandırılmış öğle yemeği molaları, catering hizmeti sayesinde bir sorun olmaktan çıkar. Her bir firma çalışanının kendi yemeklerini getirmesini beklemek veya yemek yemek amacıyla şirket sınırları dışında vakit harcamalarına zemin hazırlamak yerine, yerinde yemek hizmeti veren bir yemek şirketi ile anlaşmak, gereksinimlerin verimli ve uygun bir şekilde karşılanmasını sağlamanıza olanak tanır.

Diğer yandan, ister bir grup toplantısı ister üst düzey şirket temsilcilerinden oluşan bir toplantı ister iş etkinlikleri olsun, yerinde iş hizmetleri, etkinlik için yemek hizmetleri sağlayacak bir restoran, otel veya konferans merkezi arama ihtiyacını da ortadan kaldırır. Profesyonel kurumsal catering firmaları, her boyutta bir etkinliğin tüm ayrıntılarını ele alırken işinize odaklanmanızı sağlar, böylece görevinize odaklanıp işinizi geliştirmeniz kolaylaşır.

Kurumsal Catering Fiyatları

Kurumsal catering hizmeti veren yiyecek tedarikçileri, firmaların ihtiyaç duydukları catering türlerine ve hizmet alacak şirketin ölçeğine göre fiyatlandırma yapmaktadır. Her bütçeye uygun hizmet veren catering firmaları bulunmaktadır, ancak catering hizmeti almadan önce, bütçeyi korumak adına bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan en önemlisi, ihtiyaçları tam olarak belirlemek ve tedarikçi firmaya bunu net olarak aktarabilmektir.

Kurumsal müşteriler, bir catering etkinliğine hazırlanırken ihtiyaç duyduklarından daha fazla yiyecek sipariş etme eğilimindedir. Fazla sipariş vermenin nedeni anlaşılabilir bir durumdur, yiyecek konusunda eksik kalmayı kimse istemez, ancak çoğu durumda gerekli değildir.

Günlük catering hizmeti alıyorsanız şirket çalışan sayınıza, herhangi bir iş etkinliği düzenliyorsanız etkinliğinizde sahip olacağınız katılımcı sayısına göre işletmenizin yiyecek içecek servisi sağlayıcınızla miktarlar hakkında konuşmanız gerekir. Yemek şirketleri, uygun yiyecek miktarını belirlemede uzmandır ve herkesin iyi beslenmesini sağlayacak miktarda üretim gerçekleştirir.

Catering hizmetleri konusunda uzman Konsept Catering ekibi, paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek yüksek etkili, düşük maliyetli menüler ve stratejiler için önerilerde bulunarak, şirketiniz için etkili çözümler sunar. Etkinliğinizi her yönüyle ele alarak, etkinliklerinizi olabildiğince stressiz hale getirme konusunda uzman ekibimiz, İstanbul’un her noktasına hizmet vermektedir. İstanbul’daki pek çok şirketin tercih ettiği kurumsal etkinlik catering şirketi olarak, bütçeniz ne olursa olsun etkinliğinizi başarılı kılacak bilgi ve deneyime sahip ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

catering şirketleri