yemek şirketleri sık sorulan sorular

Yemek Şirketleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu yazıda yemek şirketleri hakkında sık sorulan sorulara yanıtlar aranacak ve cevaplanacaktır. Yemek şirketleri daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yemek şirketi blogumuzu takip edebilirsiniz

1. Yemek Şirketleri Nedir?

Yemek şirketleri, toplu yemek üretimi yapan ve catering hizmeti veren şirketlere denir. Halk arasında yaygın tabirle tabldot firmaları ya da catering firmaları da denebilir.

toplu yemek üretim

2. Toplam Kaç Adet Yemek Şirketi Var?

Bu konuda resmi bir bilgi olmamakla birlikte gayri resmi araştırmalar sonucu kayıtlı toplam 5000 yemek şirketi olduğu tahmin edilmektedir.

Kaynak: Netkurumsal.com Ar-Ge Ekibi >>

3. Yemek Şirketlerinin Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Yemek şirketleri 3 farklı türde hizmet verebilmektedir: Taşıma yemek hizmeti, yerinde üretim yemek hizmeti, organizasyon hizmeti

4. Yemek Şirketlerinden Nasıl Fiyat Teklif Alabilirim?

Öncelikle küçük ve orta ölçekli yemek şirketlerinden fiyat teklifi almakta iletişim konusunda birtakım sıkıntılar yaşabilirsiniz. Çünkü müşteriyle ilgilenen bir sekreterlerinin bulunmaması ya da müşteri ilişkilerine önem vermemeleri sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Öte yandan büyük ölçekli yemek şirketlerinden fiyat teklifi alabilmek için, öncelikle kişi sayınızı ve almak istediğiniz hizmeti belirleyin. Yine aynı şekilde yemekhanenizde yemek dışında talep etmiş olduğunuz ekip ve ekipmanların listesini çıkarın. Ve mümkünse yemek gramajlarını içeren şartname ve sözleşmenizi de hazırlayın. Bu yönergeler fiyat teklifi almanızda avantaj sağlayacaktır.

5. Kişi Başı Yemek Fiyatı Ortalama Ne Kadardır?

Kişi başı yemek fiyatı oldukça göreceli bir kavram olup firmadan firmaya değişkenlik gösterecektir. Bu fiyatlandırma aynı zamanda sizin çalışan sayınızla da ters orantılı olacak şekilde oluşacaktır. Yemek maliyetleri yüksek olan ve kaliteli malzeme kullanan yemek şirketleri doğal olarak yüksek fiyat verecek, öte yandan genellikle merdiven altı yemek şirketleri oldukça düşük fiyat verebilecektir.

6. Yemek Şirketlerinin Listesine Nasıl Ulaşabilirim?

Yemek Firmaları adıyla yemek şirketlerini listeleyen ve illere göre yemek şirketlerine online fiyat teklifi gönderebileceğiniz www.yemekfirmalari.net sitesinden bulunduğunuz bölgede bulunan yemek şirketlerine ulaşabilirsiniz.

catering fiyat teklifi