kiler

Gıda fiyatlarının sürekli olarak değişkenlik göstermesi yemek şirketi fiyatlarının da yıldan yıla değişim göstermesine yol açmıştır. Özellikle kurdaki dalgalanma neticesinde ithal gelen ürünlere gelen zamlar, yemek fiyatlarını direkt olarak arttırmış ve yemek şirketleri yeni gelen müşterilerine yüksek fiyatlardan hizmet vermek zorunda kalmıştır. Önceki müşterileri için de sözleşme durumuna göre zamları yansıtmak zorunda kalmıştır.

Bu yazıda yemek şirketleri fiyatlarından bahsedilecektir fakat bilinmelidir ki bu yazının yazıldığı tarihten itibaren bu fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Gıda sektörü enflasyondan en çok etkilenen sektörlerden biridir dolayısıyla aşağıda tahmini olarak yazdığımız piyasa fiyatlarını enflasyon rakamları baz alınarak siz de güncelleyebilirsiniz.

Şuan İstanbul’daki yemek şirketlerinin tabldot yemek fiyatları aşağıdaki gibidir:

3 Çeşit Yemek Fiyatı: 16,00 TL + KDV

4 Çeşit Yemek Fiyatı: 18,00 TL + KDV

4 Çeşit Yemek + Saladbar Fiyatı: 21,00 TL + KDV

Güncellenme Tarihi: Şubat 2022

Yukarıda yazılan fiyatlar tamamen piyasanın ortalama fiyatı olup, verilen hizmet kalitesine göre daha düşük ya da daha yüksek fiyatları görmeniz mümkündür. Fakat yukarıda belirtilen fiyatlar, sağlıklı bir catering hizmeti için verilebilecek asgari yemek fiyatlarıdır ve daha düşük fiyat aldığınız yemek şirketlerinden mutlaka yetki belgelerini isteyin.