yemek şirketleri

Yemek şirketi ya da bir başka deyişle catering şirketi, yemek hizmetini nasıl gerçekleştirir. Yemek hizmeti neleri kapsar? Yemek şirketleri hangi bölgelere hizmet verebilirler?  Bu yazıda bu sorulara cevap verilecektir.

Yemek Hizmeti Neleri Kapsar?

Yemek hizmeti veren bir yemek şirketi, öncelikle hizmet vermeyi düşündüğü müşterisiyle yemek hizmetinin sınırları ve nasıl olması gerektiği konusunda anlaşmaya varır. Örneğin, yemek şirketi sadece yemeklerin götürülmesinden sorumlu tutulabilir, ya da başka bir müşteri yemeklerin dağıtılmasını da yemek şirketinden isteyebilir. Yemeğin üretimi ve sunumunun yanında bazı müşteriler, yemek hizmetinin yanında su temini ya da çay hizmetini de yemek şirketinden isteyebilir. Kısacası yemek hizmetinin herhangi bir kapsamı yoktur. Yemek şirketinin müşterisiyle yapmış olduğu sözleşmeye istinaden bu kapsam değişebilmektedir.

Yemek Şirketleri Hangi Bölgelere Hizmet Verebilir?

Yemek oldukça hassas bir konudur. Araçlarla taşınması sırasında bazı özelliklerini kaybetmesi sebebiyle yemek şirketleri lokasyon olarak bulundukları konumdan fazla uzak bir bölgeye hizmet vermekte zorlanabilir. Üretildikten sonra hızlı bir şekilde tüketilmesi gereken yemek, hem taşınma esnasında görüntü ve lezzet özelliğini yitirecek, hem de beklediği sürece yine lezzetini yitirecek ya da bozulma tehlikesiyle karşı karşıya olacaktır.