paket yemek

Paket yemek hizmeti, hem bireysel hem de kurumsal olarak tercih edilebilen ve içeriğinde başlangıç için çorba, ana yemek, yardımcı yemek ve tamamlayıcıların yer aldığı bir catering türüdür. Genellikle çalışan sayısı 100 kişiyi geçmeyen firmaların aldığı paket yemek servisi, personelin sağlıklı ve dengeli bir biçimde beslenmesini sağlar. Diğer yandan kişisel tercihlerin de dikkate alındığı paket yemek hizmetinde, diğer toplu yemek türlerine nazaran lezzetli yemekler tüketme olanağı da vardır.

Paket Yemek Aboneliğinin Avantajları Nelerdir?

İş yerine günlük yemek siparişi vermek isteyenlerin tercih ettiği paket yemek hizmeti, beraberinde pek çok avantajı da getirmektedir. Paketli yemeğin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişiye özel paket yemek siparişi verilebilmektedir. Bu sayede, beslenmesine dikkat etmesi gereken, belli başlı gıdaları tüketemeyen ya da bir diyet programına uyması gereken kişiler, iş yerlerinde de mevcut beslenme programına uyacak şekilde beslenmesini devam ettirebilmektedir.
  • Pek çok paketli yemek firması, diyet yapan kişilere özel diyet paket yemekler de hazırlamaktadır. Böylece diyet yapanlar, iş yerine gelen toplu yemeklere mecbur kalmadan, kendilerine özel menüler ile diyet programlarını sürdürebilmektedirler.
  • Paket yemekler, hijyen koşullarına uygun bir şekilde, el değmeden paketlenerek alıcıya ulaştırılır.
  • Paket yemek hizmetinin öncülerinden Konsept Catering, hazırladıkları yemek menülerini, Thermobox adı verilen paket yemek kapları içerisinde muhafaza ederek hizmet alan firmaya ulaştırmaktadır. Hem yemeklerin mevcut ısısını koruyan hem de sağlıklı bir malzeme olan Thermobox paketleme sistemi sayesinde, personel, yemeğini taze ve hijyenik bir şekilde tüketebilmektedir.
  • Paket yemek hizmeti, özellikle çalışan sayısı 100 kişiyi aşmayan firmalar açısından daha lezzetli ve ekonomik bir seçim olmaktadır. Az personele sahip firmalar, bu sayede, herkesin damak tadına hitap eden yemekler sipariş edebilmektedir. Bu anlamda, paket yemek aboneliği küçük ölçekli firmalara fiyat – performans açısından avantaj sağlar.

Paket Yemek Çeşitleri Nelerdir?                                  

Ezogelin çorbası, tarhana çorbası, mercimek çorbası gibi başlangıçların yer aldığı hazır yemek paketleri; fırın makarna, pirinç pilavı, bulgur pilavı gibi yardımcı yemekler; etli dolma, etli kuru fasulye, patlıcanlı yemekler ve tavuk yemeklerinden oluşan ana yemekler içerir. Bunların yanı sıra salata, tatlı, yoğurt ya da cacık gibi tamamlayıcılar da paket yemek çeşitleri içeriğinde yer almaktadır.

Paketli yemeklerin içeriği, bir bireyin günlük alması gereken besin değerleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Protein, karbonhidrat ve yağ oranı bakımından birbirleri ile dengeli olması gereken paket yemek menüleri, Gıda Mühendisleri ve Diyetisyenler yönetiminde hazırlanır. Paket yemek firmaları, genellikle benzer yemekleri içeren paketli yemekler hazırlasa da, her firmanın menü içeriği farklılık gösterebilmektedir.

Paket Yemek Siparişi Nasıl Verilir?

Paketli yemek sistemine geçmek isteyen firmalar, paket yemek şirketleri ile aylık anlaşma sağlar ve memnun kaldıkları takdirde anlaşma süreleri uzatılabilmektedir. En iyi paket yemek firmaları arasında bulunan Konsept Catering, paket yemek aboneliği yaptırmak istediğiniz takdirde, size farklı içeriğe sahip paket yemek örnekleri sunar ve tercihleriniz doğrultusunda fiyat çıkarır.

Personelinize özel, lezzetli paket yemek siparişi vermek için hemen Konsept Catering ile iletişime geçebilir ve şirket çalışanlarınızı, sağlıklı ve dengeli paket yemek menüleri ile memnun edebilirsiniz.

Kategoriler: Yemek Şirketi