okul catering yemek

Konsept Catering olarak yılların vermiş olduğu iş tecrübesiyle bir çok sektörde olduğu gibi okullara ve kolejlere de catering hizmeti vermekteyiz. En kaliteli Konsept Catering yemeklerini öğrencilerle buluşturarak, onların da gelişimine katkı sunmaktayız. En iyi okul catering firması olmak adına tüm çalışmaları yapıyor, kalite ve memnuniyet seviyemizi her geçen yıl daha da arttırıyoruz. Şuan İstanbul’un çeşitli yerlerinde küçüklü büyüklü bir çok kolej, ilkokul, lise, üniversite, yurt, kurs gibi bir çok eğitim kurum ve kuruluşuna hizmet sağlamaktayız. Detaylı referans listemize ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okullarda Catering Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık okullarda catering yemek hizmeti günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. Bu yüzden bir catering firması olarak bir çok okula tabldot yemek hizmeti vermekteyiz. Okullarda, kolejlerde fast-food yerine sağlıklı bir gıda olan tabldot yemek sisteminin oturtulması çok doğru bir karar olmuştur. Bu karar neticesinde sağlıklı yemeği yaygınlaştırmak ve öğrencileri kantindeki sağlıksız yiyeceklere mecbur tutmamak adına güzel bir gelişme olmuştur. Okullarda tabldot yemeğin yaygınlaşması oldukça iyi bir gelişme olmasına karşın, tabldot ve catering yemeğinin de kendi başına bir çok riski bulunmaktadır bu nedenlerden dolayı okullarda catering ve tabldot yemek hizmeti verilmesi durumunda dikkat edilmesi gereken temel konular şu şekilde listelenebilmektedir:

– Hijyen ve sanitasyon kurallarına özen gösterilmeli

– Yemeklerde kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olup olmadığı, GDO içerip içermediği kontrol edilmeli

– Yemek menüleri, günlük kalori ihtiyaçları baz alınarak, yaş grupları dikkate alınarak hesaplanmalı ve oluşturulmalı

– Daha önce okul yemekleri konusunda deneyimli bir çalışan ekibi olmalı

Okullarda Neden Tabldot Yemek Verilmelidir

Bir çocuğun sağlıklı bir şekilde büyümesi için sağlıklı bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Türk mutfağı dünyanın bir çok mutfağına göre sağlık açısından kaliteli yemekleri içeren geniş bir mutfaktır. Fakat okullarda bulunan öğrenciler bu sağlıklı gıdalar yerine kantinlerde bulunan pratik fast-food yemeklerini yemek zorunda kalmaktadır. Bu noktada eğitim bakanlığının yaptığı çalışmalar neticesinde sağlıklı bir beslenme alışkanlığı olan bir nesil yetiştirmek kapsamıyla klasik anadolu yemeklerini sağlayan bir okul catering firması ile çalışma kararı alınmıştır. Zaten yıllarda kolejlerde uygulanan bu sistem artık devlet okullarında da yaygınlaşmaya başlamaktadır. 

Kategoriler: Yemek Şirketi